Panasonic 220 μF Capacitor 50 V dc, Through Hole - EEUFS1H221LB Radial Lead
RS Stock No.: 240-3950Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEUFS1H221LB
Capacitance
220μF
Packaging
Tape
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
9000 h
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Specifications
Capacitance
220μF
Packaging
Tape
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
9000 h
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%