BTS3104SDL
Brand
InfineonPower Switch Topology
Low Side
Product Type
Power Switch IC
Power Switch Type
Low Side
Switch On Resistance RdsOn
104mΩ
Number of Outputs
1
Maximum Supply Voltage
10V
Operating Current
2A